[1] Młodzieżowy słownik

Obiecana seria startuje. Postanowiłam ją stworzyć, bo nie każdy wie, co oznaczają skróty ze slangu… i trochę też dlatego, że ostatnio nikt nie odwiedza bloga. Narzekam na brak obserwatorów. Zachęcam do komentowania postów… eh, no to może już zacznę.

Znalezione obrazy dla zapytania slang

1, LOL – wiele osób używa, niewiele zna rozwinięcie tego skrótu. Najczęściej korzystamy z tego zwrotu, gdy coś nas śmieszy, rozbawia. Definicja skrótu jest taka:
LOL oznacza „lots of laugh”, a więc „masa śmiechu”, bądź „laughing out loud”, czyli „śmiejąc się głośno”. Użycie jest więc poprawne. c;

2, YOLO – też powszechnie znany zwrot ze slangu. Ale tu już zaczynają się schody, można tak powiedzieć, bo większość osób używających tego skrótu używa go między innymi żegnając się z kolegami lub witając z widzami na początku filmu na YouTube.
ZUPEŁNIE NIESŁUSZNIE.
A dlaczego? Ponieważ poprawne rozwinięcie YOLO brzmi:

„you only live once”, czyli „żyje się tylko jeden raz”. Czy więc ma jakiś sens zdanie:
„Żyje się tylko raz, dzisiaj pokażę wam mój pokój”? :D
Ja nie dopatrzyłam się żadnego.
A więc zwrotu używamy, gdy my (bądź kolega czy też siostra) boimy się zaryzykować.

3, Bae - słowo to przyszło do nas z zachodu i częściej używają mieszkańcy Anglii i Ameryki. Oznacza to dosłownie kochanie. Powstało od słowa „baby/babe”, które przeciętny Polak zna jeśli nie z lekcji angielskiego lub słownika, to z piosenki Justina Biebera. Czasami używane w stosunku do przyjaciółki, nie oznacza jednak przynależności do LGBT – to tylko taka przenośnia.

4, IDK – ma znaczenie takie samo jak „nwm”, a więc nie wiem. Sam skrót po rozwinięciu brzmi „I don’t know”/”I do not know”, a więc dosłownie „nie wiem, nie mam pojęcia”. Nie ma co się rozpisywać na ten temat.

Mam nadzieję, że mój post pierwszy raz w życiu okazał się pomocny,
Aida

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.